Our range of products include industrial uniform saree, corporate uniform sarees, wedding uniform saress, school uniform saree and institution uniform sarees.
Get Latest Price
| Fabric | Polyester Cotton |
| Saree Length | 6.5 m |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Pattern | Printed |
| Occasion | Front Office, Hospitality, Office, Corporate |
| Pallu Style | Plain Pallu |
| Color | Grey, Maroon, Red, Royal Blue, Navy Blue, Brown, Green |
Get Latest Price
| Fabric | Silk Blend |
| Saree Length | 6.0 m |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Pattern | Self Design |
| Occasion | Office, Corporate, Front Office |
| Pallu Style | Bordered Pallu |
| Color | Navy Blue, Maroon, Grey |
| Wash Care | Hand Wash |
| Saree Width | 42 inch |
| Gender | Women |
Get Latest Price
| Fabric | Silk Blend |
| Saree Length | 6.5 m |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Pattern | Bordered |
| Occasion | Office, Front Office, Hospitality, Hotel, Corporate |
| Pallu Style | Striped Pallu |
Get Latest Price
| Fabric | Polyester Cotton |
| Saree Length | 6.5 m |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Pattern | Printed |
| Occasion | Hotel, Corporate, Front Office, Office, Hospitality |
| Pallu Style | Plain Pallu |
Get Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Saree Length | 6.3 m |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Pattern | Printed |
| Occasion | Corporate, Office, Hospitality |
| Pallu Style | Contrast Pallu |
| Color | Brown, Beige, Navy Blue, Grey, Royal Blue, Maroon |
M.vimalraj (Proprietor)
V.Muthuswamy Silks
Whatsapp-99521 00000. Mahalakshmi Theatre Road., Sirumugaipudur, Mettupalayam Taluka.
Coimbatore - 641302, Tamil Nadu, India