Pioneers in the industry, we offer semi soft silk sarees, customized silk saree and soft semi silk saree from India.
₹ 1350 / Piece Get Latest Price
| Work | Zardozi Work |
| Color | Red |
| Occasion | Party Wear |
| Silk Type | Mysore Silk |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Pattern | Weaving |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Traditional Name | Kancheepuram Silk |
| Silk Type | Kanchipuram silk |
| Color | Red |
Kanchipuram wedding silk with silk mark certified
₹ 1650 / Piece Get Latest Price
| Occasion | Party Wear |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
M.vimalraj (Proprietor)
V.Muthuswamy Silks
Whatsapp-99521 00000. Mahalakshmi Theatre Road., Sirumugaipudur, Mettupalayam Taluka.
Coimbatore - 641302, Tamil Nadu, India